Rezervace

Dovolená v zimě

Zimní dovolená s ubytováním v PENSIONU VYHLÍDKA se nese v duchu atraktivního česko-rakouského lyžování v moderních skiareálech Lipno, Sternstein a Hochficht, které jsou vzdáleny jen pár minut jízdy autem. Běžkování a bruslení na zamrzlém Lipně. Po většinu zimní sezóny jsme schopni Vám k ubytování zajistit slevu na skipasy.

 

Skiareál Lipno – Kramolín

lyzovani lipno

Skiareál Lipno (709 - 900 m.n.m.) je nejpohodlnějším českým skiareálem pro lyžování rodin s malými dětmi, začátečníky a rekreační lyžaře. Z pensionu je vzdálen jen 10 minut jízdy autem a ve Skiareálu Lipno zaparkujete zdarma přímo u lanovky.


U lyžařů je Skiareál Lipno oblíben hlavně díky třem moderním 4sedačkovým lanovkám a příjemným nenáročným sjezdovkám o celkové délce 8,3 km, které jsou vhodné pro rychlé zvládnutí základů jízdy na lyžích či snowboardu. O sněhovou jistotu ve Skiareálu Lipno se stará 40 sněžných děl, která pokrývají 100% sjezdovek.
Děti nejvíce ve Skiareálu Lipno ocení dvě dětská výuková hřiště Foxpark kapitána Lipánka se třemi komfortními pojízdnými pásy a zábavnou formou výuky lyžování pod dohledem maskota lišáka Foxe a kapitána Lipánka. Ve Skiareálu Lipno lyžují děti do 5 let pouze za 20 Kč.

Zaujala Vás nabídka Skiareálu Lipno? Přečtěte si více!

>>> Informace o lyžování ve Skiareálu Lipno.
 

Sternstein

lyzovani sternstein

Sternstein (814 – 1102 m.n.m.) je útulný a přátelský rakouský skiareál, který leží hned za hraničním přechodem Vyšší Brod – Studánky u lázeňského městečka Bad Leonfelden a z pensionu Vyhlídka je vzdálen jen 25 minut jízdy autem.
Pro lyžování na Sternsteinu je typická příjemná rodinná atmosféra, pohodlná přeprava díky moderní rychlé kabinkové a 6sedačkové lanovce a lyžování na nepřeplněných sjezdovkách. Sternstein uspokojí i pokročilejší lyžaře především díky 1550 m dlouhé sportovní trati Slalomhang a na své si však přijdou i rodiny s dětmi na téměř 2 km dlouhé sjezdovce Familienabfahrt a také v novém dětském parku Elefuntasia se 179 m dlouhým komfortním pojízdným kobercem a zábavnou sloní sjezdovkou.
Díky příznivé nadmořské výšce 814 – 1120 m.n.m. a sněžným dělům pokrývající 100% sjezdovek si na Sternsteinu zalyžujete od začátku prosince do konce března.
Rodiny s dětmi a začátečníci na Sternsteinu také ocení pohodlný nástup a výstup z kabinkové a 6sedačkové lanovky, protože lanovka při nástupu a výstupu zpomaluje. Děti do 6 let v doprovodu rodičů lyžují na Sternsteinu zdarma.
Skvělým zážitkem je posezení u dobrého jídla a pití na terase pod sjezdovkou za zvuku typické rakouské après ski hudby.


Zaujala Vás nabídka Sternsteinu? Přečtěte si více!

>>> Informace o lyžování na Sternsteinu
 

Hochficht

lyzovani hochficht

Skiareál Hochficht (835 – 1338 m.n.m.)je druhým největším skiareálem v Horním Rakousku, který leží hned za hranicemi a z pensionu Vyhlídka je vzdálen jen 50 minut autem nebo skibusem, který zastavuje přímo u pensionu Vyhlídka. Lyžování na Hochfichtu představuje kvalitu srovnatelnou s některými alpskými středisky, a proto je Hochficht rok od roku oblíbenější u českých lyžařů.
Atraktivní sjezdovky všech stupňů obtížnosti o celkové délce 21 km vzájemně propojují tři vrcholy (Hochficht, Reischelberg, Zwieselberg) a vytvářejí tak velice populární „lyžařskou houpačku, která uspokojí i náročnější lyžaře. Díky příznivé nadmořské výšce 858 – 1338 m a výkonným sněžným dělům pokrývající 100% sjezdovek nabízí Hochficht největší sněhovou jistotu na Šumavě.
Tři moderní 4sedačkové lanovky a několik vleků zajišťují po většinu sezóny lyžování bez čekání. Zatímco zkušení lyžaři ocení 2 km dlouhou FIS sjezdovku Standartabfahrt, na které se jezdí Evropský pohár, rodiny potěší 3,4 km dlouhá rodinná sjezdovka Stierwiese a pohodlný 185 m dlouhý zastřešený pojízdný pás v dětském Sunny Kidsparku.
Obrovskou výhodou Hochfichtu je podpora rodin s dětmi a mládeže. Všichni děti do 10 let (r. n. 2002 a mladší) v doprovodu rodičů lyžují pouze za 1 €/den a mládež do 19 let (r.n. 1993 a mladší) lyžují na Hochfichtu za dětské ceny.


Zaujala Vás nabídka Hochfichtu? Přečtěte si více!

>>> Informace o lyžování na Hochfichtu 

Běžky

brusleni lipno 

Pension Vyhlídka nabízí také skvělé možnosti pro běžkaře. V okolí se nachází hned několik možností k běžkování.
Běžecké stopy na zamrzlém Lipně (200 m od pensionu v případě bezpečné tloušťky ledu)
Běžecké stopy Sternstein – Bad Leonfelden (25 min. autem)
Běžecký areál Schöneben – Hochficht (79 km denně upravovaných stop špičkové kvality)

 

Bruslení na zamrzlém Lipně 

Bruslařská dráha Přední Výtoň - Frymburk – Lipno nad Vltavou
Lipno v zimě je rájem bruslařů. Díky mrazivému klimatu u jezera Lipno se v případě příznivého počasí na přelomu prosince a ledna přemění hladina Lipna v největší upravovanou ledovou dráhu ve Střední Evropě. Přímo pod pensionem Vyhlídka můžete nazout brusle a vyrazit na jedinečnou jízdu po ledové dálnici dlouhé 11 km. U ledové dráhy se nacházejí stánky s občerstvením a brusle si můžete půjčit či nechat nabrousit v půjčovnách OTREsport a Lipno Centrum .